Mecz: Ericsson Bobry Bytom - ITK Noteć Inowrocław 89:56 (42:32)
Sędziowali: Ziemblicki Grzegorz, Cesnowski Tomasz
Bobry: Nicholas, Szcześniak, Bacik, Bagatskis, Wilangowski
Noteć: Corbin, Thomas, Marcinkowski, Ziółkowski, Stańko
Celne  Oddane
Ericsson Bobry Bytom 43  74  58.1%
ITK Noteć Inowrocław  27  63  42.9%
Yo, Yo, Yo
Mocnym akcentem zakończyli nasi gracze sezon zasadniczy wysoko pokonując zespół z Inowrocławia 89:56.
Tuż przed meczem trener Bobrów Teodor Mołłow został oficjalnie poproszony o prowadzenie zespołu Południa w meczu gwiazd (Sosnowiec 13.03.99).
Pierwsze punkty zdobywa Wilangowski, odpowiada celną dwójką Marcinkowski, a w rewanżu Bagi trafia trójkę i jest 5:2. Kolejne dwie akcje i to trójkowe należą do gości: najpierw Stańko, a później Thomas aplikują kosze wyprowadzając swój zespół na prowadzenie 5:8. Bacik odpowiada celnym rzutem za dwa. Jeszcze w 5' goście prowadzą po trójce Marcinkowskiego 11:13, ale już w 7' po trójce Szcześniaka i dwóch kolejnych zagraniach Yo wychodzimy na bezpieczne prowadzenie 23:13. Przez kolejnych 10' bytomianie kontrolują grę nie pozwalając zbliżyć się rywalą na mniej niż 5 pkt. Koncertowo zagraliśmy ostatnie 3 minuty pierwszej połowy, w których to inowrocławianie nie potrafili zdobyc żadnego punktu, a bytomianie ponownie odskakują na 10 punktów. Tak więc do przerwy 42:32.
Można śmiało powiedzieć, że w drugiej połowie na parkiecie królował wyłącznie Ericsson.
Przez początkowe 4' drugiej odsłony przewaga Bobrów nie zwiększała się. W 25' po asystach Bacika i punktach Bagiego rozpoczynamy pogoń za 20 punktową przewagą. W 27' po asyście Szcześniaka do Bacika jest 57:39. Jednak 20 pkt. przewagi osiągamy dopiero w 31' po trójce Bagiego (63:43). Bobrom gra się dobrze, gdyż w drużynie przyjezdnej udziela się tylko trzech graczy: Marcinkowski i dwóch Amerykanów. W 36' jest 77:50. Stu punktów już nie będzie, ale czy zdołamy przekroczyć 30 punktową przewagę? Tak, a dokonał tego w ostatnich 8 sekundach Yo Nicholas, który w tak krótkim czasie popisał się dwoma pakami rozpalając do czerwoności zgromadzoną publiczność.

Trener Mołłow:
Dzisiejszy mecz, mimo że o pietruszkę, musieliśmy zakończyć zwycięstwem. Na własnym boisku przed własną publicznością musieliśmy pokazać klasę. Co do całego sezonu: zrealizowaliśmy plan w 95%, mieliśmy wygrać 22 mecze, wygraliśmy 21, przegraliśmy 9. To jednak wystarczyło na 3 miejsce. Jesteśmy teraz przed fazą playoff, najważniejsze aby wyleczył się Andrzej Pluta i w playoff po raz pierwszy od paru miesięcy wyjść w pełnym składzie. Mariusz Bacik powoli dochodzi do formy, coraz lepiej będzie wyglądał Wilangowski i nowy zawodnik Richmond. 24 i 25 marca maksymalnie zmobilizowani musimy stanąć do playoff, wygrać dwa mecze i dobrze wystartować w tegorocznych playoff'ach.
Z którym zespołem wolałby Pan się spotkać w pierwszej fazie playoff: Unią czy Pekaes'em? (bezpośrednio po meczu jeszcze nie znaliśmy wyników z Pruszkowa i Stargardu)
Pekaes jest troszkę mocniejszy, ale z drugiej strony Unia Tarnów jest młodym zespołem grającym agresywną koszykówkę, są głodni sukcesu i nieobliczalni. Tak więc niezależnie od przeciwnika wynik zależy od naszego nastawienia do gry i od tego czy do meczu przystąpimy w pełnym składzie.
Został Pan wybrany trenerem na mecz gwiazd w Sosnowcu.
Tak i jest mi bardzo przyjemnie. Zostałem wybrany już po raz drugi, stąd wiem, że jest to wspaniała zabawa i wyróżnienie. Dziękuje moim zawodnikom, którzy wywalczyli trzecie miejsce i umożliwili mi udział w tym widowisku.