Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Polonia Przemyśl   71:61 (36:37)
Sędziowali: Kotulski Maciej, Karliński Wiesław

Bobry:Wierzgacz,Szcześniak,Pluta,Bagatskis,Wilangowski
Polonia:Olszanecki,Przeworski,Turner,Galenkin,Marshall
Ericsson Bobry Bytom  42 81 52 %
Polonia Przemyśl   33 78 42 %

Widzów : 1000

W końcówce zabrakło ... zawodników

Zespół bytomski do meczu przystąpił z mocno osłabioną drużyną. Kontuzjowani Bacik i Nicholas oraz grający wprawdzie ale z problemami w kręgosłupie Wi;angowski. Tak więc mimo, iż drużyna gości nie należy do mocniejszych przeciwników (chociaż z Polonią przegraliśmy w pierwszej rundzie) przebieg spotkania był nieprzewidywalny.
Już od początku spotkania obie drużyny nie odpuszczały sobie gry. Wynik ciągle oscylował w okolicach remisu i praktycznie przewaga żadnej z drużyn nie wyniosła więcej niż trzy punkty. W pierwszej połowie obie drużyny prezentowały ten sam poziom i zakończyła się minimalną przewagą gości 36:37. Ta jednopunktowa przewaga oznaczała, że w drugiej połowie powinno nastąpić rozstrzygnięcie.[ Przebieg gry ]
Jednak druga połowa rozpoczęła się podobnie jak pierwsza część spotkania. Także przez większą część tej części gry przebieg był podobny do tego co oglądaliśmy w pierwszej połowie - czyli zaciętego pojedynku. Decydująca okazała się końcówka - na 5 minut przed końcem spotkania celną "trójką" popisał się Pluta a na 3 minuty przed końcem boisko opuścił Przewrocki (po piątym faulu) a już wcześniej także za faule zszedł Olszanecki. W takim układzie sytuacja gości nie wyglądała najlepiej. Szybka gra Bobrów w końcówce - kilka ładnych dwójkowych zagrań oraz kolejny faul (i kolejna utrata zawodnika - tym razem na ławkę siada Galenkin) i goście nie mają praktycznie żadnych szans na kontrolowanie końcówki. Wprowadzeni rezerwowi zawodnicy nie potrafią skutecznie zastąpić braków. Tak więc końcówka należy do bytomian, którzy wygrywają całe spotkanie 71:61.

Po meczu powiedzieli:

Jerzy Chudeusz

W końcówce brakło nam jednego zawodnika - mieliśmy zbyt małą ławkę i stąd problemy w końcówce. Gdybym miał jednego zawodnika więcej przebieg tego meczu mógłby potoczyć się inaczej.
Bardzo dobrze zagrali Pluta i Szcześniak co jest obiecujące dla reprezentacji.

Teodor Mołłow

Naszą drużynę trapią kontuzje. W tym meczu nie powinien wystąpić Wilangowski, który ma problemy z kręgosłupem.

Trener: Chudeusz Jerzy, Trojnar Paweł

Rzuty (c/o) - (celne/oddane) Zbiórki: Ob - w obronie, At - w ataku As - asysty, Pr - przechwyty, Bl - bloki, St - straty, CG - czas gry Zdobycze punktowe oraz przewinienia spisane z protokołu. Statystyki Bobrów sa oficjalnymi obserwacjami II trenera p. Andrzeja Walasa.Pozostałe statystyki z obserwacji własnych.