Data: 98-09-25
Mecz: Pekaes Pruszków - Ericsson Bobry Bytom 79:97 (42:44)
Sędziowali: Nowiński, Szczyrba (Wrocław)

Drżące kosze

Występujący, bez kontuzjowanych Richarda Dumasa i Dominika Tomczyka, pruszkowanie ulegli lepiej zorganizowanej drużynie gości 79:97. Mecz rozpoczął celnym rzutem Mike Jones, ale chwile później Ainars Bagatskis wyrównał. W pierwszych minutach bardzo dobrze grali wysocy zawodnicy Pekaesu, Krzysztof Dryja blokowal rzuty rywali, a Piotr Szybilski zbierał większość piłek. Agresywna gra środkowych Pekaesu spowodowała, że już w 3 minucie Yohance Nicholas miał na koncie 3 faule. Po wsadzie Szybilskiego pruszkowianie prowadza 11:5. Chwilę później odpowiadaja Kordian Korytek i Bagatskis i jest tylko11:9. Przy stanie 13:11 ma miejsce niecodzienna akcja. Krzysztof Dryja niczym Shaquille O'Neal w pamiętnym meczu z Phoenix Suns, wkłada tyłem pilke z taką siłą, że cała konstrukcja kosza osunęła się na parkiet. Dryja zostaje za to ukarany przewinieniem technicznym i goście nieco odrabiają straty, ale po rzucie za trzy Tomasza Suskiego gospodarze prowadzą 18:13. Nastepne kilka minut to skuteczna gra Bobrow. Andrzej Wierzgacz zdobywa punkty po efektownej dobitce, a po rzucie za trzy Bagatskisa Bobry obejmują pierwsze prowadzenie (19:21). Chwile później Nicholas efektownym wsadem zwiększa przewagę gości do 4 punktów. Kolejne minuty to udane akcje Korytka i Dryji, a po akcji Suskiego znów na tablicy pojawia sie remis. Do końca I połowy trwa wyrownana walka i Bobry schodzą na przerwę z 2-punktow przewagą. Najwięcej punktów do przerwy; Bagatskis 17, Korytek 8, a w Pekaesie: Dryja 14, Jones 11, Suski 7.
Początek drugiej połowy należy do gości. Dzięki dobrej grze Pawła Szcześniaka (rzut za 3 i akcja 2+1) i Bagatskisa (rzut za 3), Bobry odskakują na 13 punktów (47:60). W tym momencie rozpoczyna sie pogoń gospodarzy prowadzonych przez niezwykle szybkiego Steve'a Wojciechowskiego. To właśnie dzięki jego agresywnej grze w obronie i kilku skutecznych kontrach pruszkowianie doskakują na 5 punktów (58:63). Bobry odpowiadają punktami Wierzgacza i Bacika. Po rzucie Jonesa za trzy i osobitych Szybilskiego jest tylko 63:67. W tym momencie spada za 5 fauli Nicholas (chwile wcześniej spadł Korytek) i wszystko wskazuje na to, ze pruszkowianie dogonią rywali. Chwile później Wojciechowski pudłuje oba rzuty wolne i Bobry znów odskakują na kilka punktów. Na 7 minut przed końcem za 5 faul spada również Mariusz Bacik. W kolejnej akcji Jones blokuje Bagatskisa, a akcje kończy punktami Krzysztof Sidor i jest tylko 69:73 dla gości. Kolejne minuty to skuteczne akcje rezerwowych Bobrow, które dają gościom dziesieciopunktową przewagę. Pruszkowianie rzutami za trzy próbuja zmniejszyć stratę, jednak żaden z
tych rzutów nie dochodzi celu. Faulowani gracze Bobrów perfekcyjnie wykonujacy rzuty wolne (41/44 w calym meczu) powiekszają przewage do 20 punktow. Końcowy wynik ustala rzutami wolnymi Jacek Rybczynski.