Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Stal Ostrów Wielkopolski 95:68 (45:26)
Sędziowali: Szpilewski Zbigniew (Poznań), Dziopak Grzegorz (Stalowa Wola)

Bobry: Korytek, Pluta, Bacik, Bagatskis, Nicholas
Stal: Sretenovic, Czaska, Smiljank, Walczuk, Parzeński
Celne  Oddane
Ericsson Bobry Bytom  47  80  58.7%
Stal Ostrów Wielkopolski   34  76  44.7%

Bez większych problemów
Tak jak w ostatnim meczu ligowym tak i teraz Bobry ruszyły z impetem na rywali, prowadząc do 3 minuty 12:0 po akcjach Bagatskis (2pkt.) + Nicholas (2 pkt.) + Pluta (3pkt.) + Bagatskis (3 pkt.) + Nicholas (2 pkt.) = 12:0. Stalowcy pudłowali w tym okresie z każdej pozycji. Później nieco oswojeni z atmosferą bytomskiej hali zaczęli trafiać. Przebłysk skuteczności osiągnęli między 7 a 8 minutą meczu kiedy to ze stanu 19:9 doprowadzili do wyniku 20:17. Jednak to było prawie wszystko na co było stać Stal w dniu dzisiejszym. Do końca tej partii dorzucili zaledwie 9 pkt. przez 12 minut! Podczas gdy w tym samym czasie Bobry 25! Decydujące chwile jednak rozgrywały się na 5 minut przed końcem pierwszej fazy gry.Odskok na 10 pkt. przy doskonałej akcji Nicholasa w obronie (zbija piłke zmierzającą do kosza), a Pluta w niewielkim odstepie czasu rzuca dwie dwójki i jest 34:24 (4'50'' przed końcem). Ostrów praktycznie stanął w miejscu (jednynie 2 pkt. Parzeńskiego i to z osobistych na 48'' przed końcem). Goście dali się nawet złapać na błąd 30 sekund.
Druga połowa to kontrolowana gra ze strony Bobrów + widowiskowe trójki Bagatskisa i szybujący nad obręczą Nicholas. Na 3' przed końcem meczu zespół Bobrów występował w składzie: Wierzgacz, Czyszpak, Korytek, Golański, Ożóg. Nawet w tak eksperymentalnym składzie Bobry potrafiły wygrać końcówkę 9:5.
Najlepszym graczem Bobrów po raz kolejny okazał się Bagatskis.
Najlepszym zawodnikiem wśród gości był Dragan Smiljank (26 pkt. 10 zbiórek).
Z przebiegu meczu widać było, że goście próbowali rozstrzelić kosz Bobrów rzutami z dystansu.
Porażke Stali przypisać należyna fatalnej skuteczności przy rzutach za 2 i złej grze w obronie.

Trenerzy po meczu:
Teodor Mołłow:
"Podeszliśmy do meczu bardzo poważnie. Co prawda to beniaminek ale w poprzednich meczach pokazał, że potrafi grać. Stal Ostrów jest poważnym zespołem i z pewnością utrzyma się w lidze".
Miłe słowa skierował padły pod adresem Nicholasa: "Nicholas dużo wniósł w grę obronną zespołu. Gdy wsadzi piłkę do kosza to szybko wraca do obrony i z jeszcze większą determinacją broni dostępu do swego kosza".
"Najbliższe trzy mecze są dla nas bardzo trudne: Pekaes (wyjazd), Komfort (dom) i Pogoń (wyjazd). Jeśli odniesiemy sukcesy w tych meczach to liga będzie na plus dla nas.
Jeśli zawodnicy przyjmą  mój styl to będą sukcesy. Zawodnikom zdarzają się jeszcze chwile dekoncentracji ale to się czasami może zdarzać. Nasz plan minimum to zająć 4 miejsce przed play-off".
"Nie zapowiadam sukcesu w Pruszkowie, ale gwarantuję, że mecz będzie stał na wysokim poziomie.
Andrzej Kowalczyk:
"Nie było możliwości wygrania, ale przegraliśmy w złym stylu.
Ten mecz zawodnicy zagrali słabo. Zawiódł zwłaszcza Darek 0/5, Piotr Czaska także słabo. Piotr Grajewski zagrał dużo ale jeszcze nie rozegrał się".
"Celem naszym jest utrzymanie się w lidze i wygrywanie spotkań u siebie. Program ten jak na razie wykonujemy w 100%. Za tydzień gramy z Przemyślem i zależy nam na zwyciestwie".