Data: 08.04.98   I Runda Play Off  stan 1:0 dla Bobrów
Mecz: Ericsson Bobry Bytom - Anwil Nobiles Włocławek 88:87 (78:78)(49:41)
Sędziowali: Ziemblicki Grzegorz, Ćmikiewicz Marek

Łatwo objęte prowadzenie w 1 połowie przerodziło się w horror pod koniec meczu.

Pierwsze piątki:
Bobry: Joubert, Korytek, Pluta, Bacik, Jankowski
Anwil: Prawica, Van Dyke, Griszczuk, Williams, Wardach

Rzut sędziowski wygrali goście i oni też zdobyli pierwsze punkty. Jednak Bobry szybko przejęły inicjatywę i już w 6' było 19:9 by przewaga w 10' osiągnęła szczyt i wyniosła 15 pkt. (30:15). Od tej chwili mecz stał się zacięty, goście stopniowo odrabiali straty choć zdarzały się im wpadki w stylu pudła z dwutaktu (Van Dyke i Griszczuk). Ostatnią akcję pierwszej odsłony kończy wsadem Matthews (B) po asyście Jouberta. Na przerwę schodzimy z 8 punktową przewagą.
Wznowienie ponownie wygrywają goście, gra jednak nie klei się im i  ponownie spod kosza pudłują Van Dyke i Prawica. Przewaga Bobrów jednak gwałtownie spada a to głównie dzięki znakomitej grze Griszczuka i Van Dyke'a, choć skuteczność tego drugiego z linii rzutów osobistych jest śmieszna (33%). W 7' drugiej części po zbitym ale zaliczonym rzucie Griszczuka wynik brzmi 59:57. Jest źle, wygrana Bobrów wymyka się. Nobiles obejmuje prowadzenie na 9'20'' przed końcem (63:64). Od tej pory następuje wymiana cios za cios. Może przytoczę fakty bo tego nie da się opisać :)
Jankowski rzuca 2pkt. tuż po udanej zbiórce. Doskonałe krycie i Anwil traci piłkę (przekroczone 30''). 12'15'' Griszczuk (A) 2pkt. (65:66). Sobacki (A) i Griszczuk  po 2 i jest 65:70. Matthews (B) 2+1 (68:70). Van Dyke (A) 2pkt (4'35'' do końca 68:72). Wierzgacz (A) osobiste 1/2, Jankowski (B) osobiste 1/2, Korytek (B) za 2 i jest 71:73. Joubert (B) 2+1 na 2'05'' przed końcem (74:73). Za 5 fauli schodzi Sobacki. Szalejący Griszczuk z osobistych 1/2 (74:74). Na 1'24'' przed końcem Bacik (B) przestrzela oba osobiste, na szczęście Korytek faulowany przy zbiórce i wykorzystuje 1/2. Na 1'07'' do końca Van Dyke z osobistych 2/2  ! (75:76). 0'44'' Pluta za 2 (77:76). Jeszcze osobiste dla Bobrów 1/2 i wynik 78:76. Na 11'' przed końcem Pluta łapie 5 faul i opuszcza parkiet, wczeniej logout zrobił również Wardach, dwa osobiste wykorzystuje Williams i mamy remis 78:78. A więc dogrywka.
Tym razem rzut sędziowski wygrywa Bacik, nagle jednak gaśnie część oświetlenia i resetuje się tablica wyników. Awaria nie okazała się trwała i w chwilę później przystąpiono do gry. Rewelacyjnie spisał się Joubert, który dogrywkę wygrał w zasadzie sam (8 pkt) + 2 pkt. Korytka.
Na 1'22'' do końca dwóch osobistych nie trafia Van Dyke natomiast Joubert rzuca za 2 i jest 86:81. Z nieprzygotowanej pozycji za 3 trafia Griszczuk. i jest 86:84. Na 28'' przed końcem faulowany jest Joubert i wykorzystuje oba rzuty osobiste. Mamy więc 88:84. Na 13'' przed końcem bliski przechwytu piłki był Szcześniak (B), jednak jego rzut na trybuny okazał sie bezskuteczny. Tymczasem Prawica trafia za 3 jest 88:87. Taktyczny faul na Joubercie, który nie wykorzystuje żadnego osobistego, ale do dogrania została 1''. Rzut rozpaczy spod własnej deski i KONIEC.
Po dramatycznej końcówce i dogrywce wygrywamy 88:87.