Mecz Ericsson Bobry Bytom - Anwil Nobiles Włocławek 81:79 (32:40)
Sędziowali : Kazimierz Lenczowski
Janusz Calik
Komisarz: Bolesław Antonijczuk

Decydująca końcówka
    Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gosci, osmio punktowe prowadzenie do przerwy mówi samo za siebie. Wystarczy tylko wspomnieć, że w pierwszej połowie nasi zawodnicy nie potrafili wstrzelić się w kosz rywali. Nie było ani jednego celnego rzutu za trzy pkt. Pluta zdobył w tym okresie gry zaledwie dwa punkty a Bacik 4 i to w ostatnich minutach przed przerwą, jedynie Tomasz Jankowski zagrał na swym regularnym poziomie zdobywając 10 pkt. i Bartłomiej Tomaszewski - 7.
Po przerwie Bobry ruszyły z wielkim animuszem na Farbiarzy skutkiem czego odrabiali punkt po punkcie straty z 1 fazy spotkania. Mecz stał się zacięty, zaczął rzucać Pluta (trzy trafienia za 3) oraz Bacik coraz smielej poczynał sobie pod koszem rywali. W dziewiątej minucie drugiej częsci gry nasz zespół doprowadziły do remisu, jednak Anwil nie miał zamiaru łatwo sprzedać skóry. Obserwowalimy zażartą wymianę ciosów. Z jednaj strony Bacik,Pluta i Korytek a z drugiej szaleją: Griszczuk, Sobacki i Van Dyke. Na kilka minut przed końcem meczu Andrzej Wierzgacz (Nobiles) spowodował na parkiecie małe zamieszanie, uważał obrone Bacika za zbyt agresywną a decyzję sędziów orzekających jego przewinienie za krzywdzącą, doszło do przepychanki pomiędzy nim a Bacikiem, która o mało nie zakończyła się rękoczynem. Na szczęscie do niczego takiego nie doszło, Bacik wykorzystał dwa osobiste i tym samym udowodnił swoją wyższosć nad rywalem na parkiecie.
Na 7 sek przed końcem meczu przy stanie 80:78 zawodnik gosci Norbert Stańko utrudniał Bacikowi wyprowadzenie piłki z boku (atakował naszego gracza poza boiskiem). Nie pomogły dwa ostrzeżenia, zdawało się, że Stańko nie toleruje lini końcowej boiska, za co został ukarany przewinieniem technicznym, które na dwa punkty zamienił Andrzej Pluta. Włocławianie zdołali jeszcze dorzucić jeden punkt, na więcej nie pozwolił mur Bytomskiej obrony i mecz zakończył się wygraną Bobrów 81:79.