Bytom 3.12.1999

Pod znakiem zmian

Na konferencji powiadomiono o zmianach strukturze finansowej klubu oraz związanych z nimi zmianami w zarządzie. Przewodniczącym zarządu został mgr Paweł Szozda, drugim członkiem Andrzej Skaładzki. Ostatniego członka zarządu poznamy wkrótce, gdyż będzie on wprowadzony przez sponsora. W radzie nadzorczej spółki także nastąpiły zmiany. Przewodniczącym rady nadzorczej został Grzegorz Gieszczyk a pozostałych członków rady poznamy wkrótce.

Nowymi sponsorami Bytomskich Bobrów będą:

Jednak szczegółowe informacje zostania podane wkrótce - po podpisaniu odpowiednich umów sponsorskich. Podpisanie umów powinno nastąpić w najbliższą środę. Tak więc już na najbliższym meczu 12 grudnia kibice będą mogli się o tym przekonać. Zmianie także ulegnie nazwa drużyny. Do nazwy dołączony zosstanie człon z nazwą jednego ze sponsorów (najprawdopodobniej towarzystwa ubezpieczeniowego). Kontrakty sponsorskie zostaną najprawdopodobniej podpisane na okres 2 lat.

Duże zainteresowanie było także zmianami kadrowymi w naszym klubie. Jak dobrze wiadomo od niedawna nowym szkoleniowcem został Miodrag Gajić a jego asystentem Robert Ky. Kontrakt z trenerem został podpisany do końca tego sezonu. Dopiero po tym okresie zostaną ocenione jego poczynania i podjęta decyzja o przedłużeniu kontraktu. Na pewno pierwsze mecze nie będą decydować o jego przyszłości gdyż do przerwy świątecznej na pewno będzie ciężko. Osoba II trenera - Robert Ky to człowiek z odpowiednimi kwalifikacjami, dobrze przygotowany i dlatego dostał szansę.

Do przerwy świątecznej nie będzie żadnych zmian kadrowych w drużynie. Dopiero w przerwie będą na testach dwaj nowi zawodnicy - najprawdopodobniej Jugosłowianie. Zawodnicy ci maja zagrać na pozycji 5 oraz 1 lub 2. Zastąpią oni Enose (który odszedł Do Przemyśla) oraz Sidora (wypożyczonego do Ostrowa). Także, jeżeli będzie ktoś chętny na grę w naszej drużynie z krajowych zawodników, to oczywiście damy mu szansę zagrać u nas.

Kolejnym poruszonym tematem był pomysł fuzji z Zagłębiem Sosnowiec - pomysł ten został krótko oceniony jako fantazja jednego z najlepszych trenerów w naszym kraju.

Kolejne pytania dotyczyły celów stawiany na ten sezon. Realnym celem (dzięki uzyskaniu nowych sponsorów) jest nie tylko utrzymanie się w lidze (jak niektórzy do tej pory sądzili) ale także walka o awans do playoff czyli pierwszej ósemki. Należy tu podkreślić, że wbrew temu co można przeczytać w prasie sytuacja Bobrów nie jest zła - gdyż w obliczu obecnych problemów zajmowana lokata w tabeli (6 miejsce) należy ocenić jako sukces a nie porażkę. Tak więc Bobry nie umarły i będą grały dalej.

Na ocenę finansową wprowadzanych w klubie (a właściwie Sportowej Spółce Akcyjnej) zmian jest jeszcze trochę za wcześnie. Dziesięć miesięcy to zdecydowanie za krótki okres czasu na taką ocenę. Efekty mozolnej pracy w takim przypadku mogą być widocznej najwcześniej po roku. Tak więc to co do tej pory zostało zainwestowane w Bobry traktuje jako inwestycje, która mam nadzieje, że nie będzie chybiona inwestycją. W przyszłości chciałbym aby nie tylko było mnie stać na wypłaty i bieżąca działalność klubu ale także aby móc myśleć o inwestycjach np. o staraniach się o nową hale. Jednak w przypadku nowej hali to także miasto powinno być zainteresowane, gdyż to co tworzę to głownie dla kibiców i miasta.

 

Relacja ta została oparta na wypowiedziach prowadzącego ją Grzegorza Gieszczyka. Opracował Rafał Kurianowicz